„W tym numerze 12: Najpierw w cyklu „Różne góry, różne lata” – wybrane zdjęcia i notatki z przeszłości. Tym razem zdjęcia pochodzą z niezwykle ciekawej prezentacji Andrzeja Samolewicza. Następnie mamy opracowanie „Z Dziejów Krakowskiego Akademickiego Klubu Alpinistycznego” odcinek 1 – jest to rodzaj kroniki klubowej i próba chronologicznego pokazania najważniejszych wydarzeń z historii klubu. Bardzo liczę na szeroki odzew klubowiczów – chodzi o dosyłanie zdjęć, wspomnień, notatek, komentarzy, co pozwoli tę kronikę wzbogacić. Bądźmy wszyscy jej współautorami, przecież prawie każdy ma jakieś wspomnienia z przeszłości, zwłaszcza, że trochę łojenia było… W kolejnej części znowu wracamy w Alpy : Jacek Niemczyk i Rysiek Papaj piszą i pokazują na zdjęciach niezwykłe, przedsięwzięcie z udziałem naszych klubowiczów – z inicjatywy Marka Szpota kilka osób konsekwentnie przez 20 lat zdobywało czterotysięczniki alpejskie. Lista wejść jest imponująca – kierujemy wyrazy uznania i satysfakcji, że dokonali tego „nasi ludzie”…– więcej tutaj – KLIK 12/2023.

„W tym numerze – 11: Najpierw w cyklu „Różne góry, różne lata” – wybrane zdjęcia i notatki z przeszłości – z życia członków i sympatyków Krakowskiego AKA. Na uwagę zasługuje film ze spotkania w skałkach przed 25 laty – każdy może go teraz obejrzeć
W części drugiej zamieszczamy obszerne wspomnienie – to bardzo osobiste opowiadanie – retrospekcja Andrzeja Marcisza. Lektura jest pasjonująca – nie wymaga rekomendacji. A do tego dołączone przez Andrzeja zdjęcia… W kolejnej części wracamy nieco bliżej współczesności: Ela Jodłowska opisuje ilustrowane świetnymi zdjęciami alpejskie przygody naszej klubowej ekipy z 2008 roku. Na koniec pokazujemy gdzie można znaleźć wszystkie wydania naszych Komunikatów – jest szczegółowa instrukcja. …” – więcej tutaj – KLIK 11/2023.

„Z radością odnotowujemy pojawienie się 10-go wydania „nowych” Komunikatów Klubowych – taki mały jubileusz. W tym numerze: Najpierw w cyklu „Różne góry, różne lata” – wybrane zdjęcia i notatki z przeszłości – z życia członków i sympatyków Krakowskiego AKA. W części drugiej wspominamy Mirka Mąkę – naszego klubowego kolegę. Jego niezwykłe osiągnięcia górskie i naukowe opisują m. in.przyjaciele: Elżbieta Jodłowska i Wit Stańczyk. Sądzę, że wielu klubowiczów, spotykających na Zakrzówku skromnego, zawsze uśmiechniętego i chętnie raczej słuchającego innych, niż opowiadającego Mirka, nie przypuszczało, że był to człowiek o tak wielu uzdolnieniach. Miał za sobą ponad 40 lat aktywności wspinaczkowej w górach Europy i Ameryki Południowej. …”-więcej tutaj – KLIK 10/2023.

„…Powrót „Komunikatów Klubowych” spotkał się z życzliwym przyjęciem czytelników. Mamy już kilkudziesięciu odbiorców. A oto najnowsze wydanie. Jak zwykle najpierw pokazujemy w cyklu „Różne góry, różne lata” wybrane zdjęcia i notatki z przeszłości – z życia członków i sympatyków Krakowskiego AKA. W części drugiej wspominamy Jerzego Farata – Bularza (1950-2022), nieodżałowanego kolegę, tak lubianego przez wszystkich. Przeczytajcie „Balladę o Jurku Bularzu” autorstwa Bogdana Śmigielskiego. …” – więcej tutaj – KLIK 9/2023.

„Po kilku latach przerwy „Komunikaty Klubowe” powracają !!! Wszystko co będzie się działo zależy teraz przede wszystkim od dobrej woli członków i sympatyków KAKA. To od WAS będą pochodzić prezentowane w przyszłości materiały i zdjęcia. Będziemy zamieszczać fotografie i wspomnienia naszych klubowiczów z przeszłości dalszej i bliższej, ale także to wszystko co dzieje się obecnie – wszak istniejemy, bywamy w górach, spotykamy się i mamy o czym rozmawiać!…” – więcej tutaj – KLIK 8/2022.

„…W gościnnych progach Klubu Wysokogórskiego Kraków spotkali się przedstawiciele kilku klubowych generacji (nie tylko z KAKA). Zdjęcia, wspomnienia, twarze tych którzy są i tych których już nie ma, chociaż przecież ISTNIEJĄ – W NASZEJ PAMIĘCI. … Andrzejowi należą się wielkie podziękowania – zrobił coś dobrego dla nas wszystkich tego
wieczoru ! W drugiej części znajdziecie relację Heleny Jordan-Papaj, Ryśka Papaja i Zbyszka Płatka z klubowej wyprawy do Kenii w roku 1984. …” – więcej tutaj – KLIK 7/2014.

„…23 sierpnia 2013 r zmarł w Warszawie Konstanty Miodowicz – dla wielu znany polityk, a dla nas po prostu klubowy kolega. Był człowiekiem niezwykłym i niezwykłe było jego życie, a szczególnie ciekawe były spotkania z nim w skałkach, na Zakrzówku i w Tatrach. Czy mogliśmy przypuszczać, że w tym skromnym, choć mądrym i pełnym ciepła człowieku, z humorem cytującym klasyków alpinizmu niemieckiego – drzemie talent przyszłego działacza państwowego ? …” – więcej tutaj – KLIK 6/2013.

„…Elegancki w zachowaniu i ubiorze. Bardzo ambitny i wspinający się w dobrym stylu. Efektownie prezentował się w ciemnym mundurze lotniczym, przywiezionym z Afganistanu. Obdarzony autorytetem i charyzmą – to jeden z liderów Krakowskiego AKA w latach
siedemdziesiątych. Jego wspinanie to kawał historii naszego Klubu – wiele sukcesów odniósł na klubowych wyjazdach i w klubowym towarzystwie. …” – więcej tutaj – KLIK 5/2013.

„…Święta za pasem i zbliża się koniec roku 2012, więc w tym wydaniu zaczniemy od nadrobienia zaległości. Danek Śmigielski już dawno napisał drugą część swojej „bujdałki” o klubowym wyjeździe w Dolomity. Poniżej przeczytacie całość tego super opowiadania, a do tego są czarno-białe zdjęcia z jego osobistej kolekcji i z jego autorskimi podpisami.
Patrzcie uważnie na te zdjęcia. One najlepiej pokazują nasze klubowe życie. Na piątym zdjęciu widać grupę SZCZĘŚLIWYCH ludzi, a w tle światła Wenecji… Czy trzeba coś więcej pisać o naszych poglądach i marzeniach z tamtych lat ?…” – więcej tutaj – KLIK 4/2012.

Od lewej: Wojtek Szymendera, Bogdan Śmigielski, Helenka Jordan, nieodłączny Rysiek Papaj, który
stanowczo zbyt się posunął z tą ręką, w białej czapce Mela Kapłoniak, Marek Szpot i na końcu Jurek
Farat.
„…Wakacyjnym, podwójnym wydaniem Komunikatów Klubowych zapraszamy wszystkich w skałki oraz… w Dolomity.
Latem 1981 r uczestnicy naszego klubowego wyjazdu wspinali się w rejonie Civetty.
Był to naprawdę bardzo udany obóz !…” – więcej tutaj – KLIK 3/2012.

Foto arch. W. Szymendera.
„…Wszystkich zmęczonych daremnym oczekiwaniem na sukces naszych piłkarzy – zapraszamy dzisiaj na małą wycieczkę w przeszłość.
Sięgnijmy wspomnieniami do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych…” – więcej tutaj – KLIK 2/2012.

na Szarej Płycie. Fot. W.Szymendera
„Witamy serdecznie,
Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem naszego pierwszego po wielu latach spotkania klubowego, które odbyło się 21 kwietnia 2012 r. w gościnnych progach Klubu Wysokogórskiego Kraków przy ul. Pędzichów.
Chyba nikt nie spodziewał się, że przyjdzie tak wielu członków i sympatyków Krakowskiego Akademickiego Klubu Alpinistycznego (od 1990 r. Krakowskiego Klubu Alpinistycznego)…” – więcej tutaj – KLIK 1/2012.
