Aktualności KAKA

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Krakowskiego Akademickiego Klubu Alpinistycznego na spotkanie, poświęcone naszemu koledze Mirkowi Mące, które odbędzie 20 stycznia sobota o godz.16, w Muzeum Etnograficznym w Krakowie – pl. Wolnica 1, Sala Odczytowa.  Dodatkowe informacje tutaj.

Więcej o Mirku można dowiedzieć się m. in. z Komunikatu Klubowego KAKA Nr 10 (luty 2023) – jest dostępny na tej stronie.

Wojciech Masłowski

Prelekcja Andrzeja Samolewicza

Dnia 29 marca 2023 r w gościnnych progach Klubu Wysokogórskiego Kraków odbyła się prelecja Andrzeja Samolewicza pt. „55 lat w górach i jeszcze żyję”.

Foto. Witek Stańczyk – Andrzej Samolewicz gospodarz wieczoru.

Salę wypełniły osoby ze środowiska wspinaczkowego. Wysłuchaliśmy bardzo osobistej relacji Andrzeja z różnych lat jego aktywności sportowej.

Foto. Witek Stańczyk – Uczestnicy spotkania.

Na ekranie pojawiły się barwne postaci z różnych lat, w tym ci którzy już odeszli, lub o których zapomniano. Uczestnicy poznali mało znane szczegóły i wysłuchali barwnych anegdot z licznych, nieraz nadzwyczaj trudnych wypraw z udziałem gospodarza wieczoru.

Foto. Witek Stańczyk – Uczestnicy spotkania.

Było sporo uśmiechów, ale też trochę wzruszeń. Na zakończenie odbył się pokaz filmów, nakręconych przed laty z udziałem Andrzeja.

Wojciech Masłowski